ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

Świat Mieszka w Warszawie - warsztaty bębniarskie22.06.2010 (wtorek)
godz. 16:00 - 18:00

Świat Mieszka w Warszawie to projekt przybliżający różne elementy kultur Afrykańczyków mieszkających w Warszawie. W ramach projektu prowadzone są różne działania - warsztaty i prezentacje, spotkania dla dzieci etc.
Zapraszamy na WARSZTATY BĘBNIARSKIE prowadzone przez nigeryjskiego muzyka Johna Enemuo.

Muzyka Nigerii i jej rytmy różnią się nieco od muzyki innych krajów Afryki Zachodniej. Jej podstawowe instrumenty do djembe i abia (bęben podobny do dundun), a także ogene (rodzaj cowbells), grzechotki i flet. Bywa mniej melodyjna, ale za to bardzo energetyczna i ostra.

Podczas warsztatów będzie można nauczyć się rytmów podstawowych dla muzyki palm wine i igede - czyli muzyki popularnej wśród ludzi Igbo, zamieszkujących południowo-wschodnią Nigerię.

Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących i średniozaawansowanych.
Kto ma swój instrument - niech koniecznie weźmie!
Kto nie ma - będzie mógł skorzystać z instrumentów organizatorów. Ilość instrumentów ograniczona.

JOHN ENEMUO
Urodzony w Nigerii, od 2005 roku mieszka w Polsce.
Muzyk „z urodzenia”, od wczesnych lat praktykował grę na bębnach i innych instrumentach tradycyjnych dla swojej społeczności. Wiele lat prowadził grupę muzyczną, z którą jeździł po kraju grając przy rozmaitych okazjach.
Od 2006 roku prowadzi warsztaty instrumentalne i taneczne z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą w całym kraju. Prowadził warsztaty podczas festiwali (Dobre Miasto, Węgajty, Szczecin, Katowice, Węgorzewo), a także cały cykl zajęć w ramach projektu Afrodecember realizowanego przez Fundację „Podaj Dalej” im. Piotra Janaszka. Od 2008 roku współpracuje przy projektach międzykulturowych Fundacji „Zakresy”.
Od 2008 roku prowadzi projekt Aka-Chukwu, którego głównym celem jest prezentowanie tradycyjnej muzyki afrykańskiej i uczenie jej w ramach spotkań i warsztatów. Razem z grupą grają koncerty, prezentacje taneczne z tradycyjnymi maskami, prowadzą warsztaty.

Zapisy i informacje:
Katarzyna Enemuo
mail: akachukwu@wp.pl
tel. 692462655


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności