ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

SufiTy - koncert19.08.2010 (czwartek)
godz. 20:00

Projekt SufiTy to jazzowe aranżacje tradycyjnych melodii tureckich i polskich, elementy muzyki mistycznej, tradycyjnej, etnicznej i folkowej,
wzbogacone licznymi improwizacjami a wykonywane na klasycznych osmańskich instrumentach

Alpago Polat - ney , saksofon
Jolanta Kossakowska -fidel
Hubert Połoniewicz - kanun
Wojtek Traczyk - kontrabas

Hubert Połoniewicz
Pochodzi z Dobrego Miasta od 2001 zwiazany z warszawską sceną folkowa. Perkusjonalista i kanunista przez wiele lat współtworzacy zespól Yerba Mater i Lechistan. Absolwent Uniwesytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku ;grafika. Autor opracowań muzycznych wielu spektakli teatralnych i tanecznych. Od wielu lat związany z Pracownia Wschodnią, gdzie między innymi buduje instrumenty muzyczne.W przeszłości współpracujący z zespołami; Gadająca Tykwa, Masala, Alamut, Gribojedow i Studnią O.

Alpago Polat
Od 1994 mieszka w Warszawie. W Polsce zaczął grać z zespołem Stilo, którego twórcę, Wojtka Stasiaka, poznał podczas prac nad oprawą muzyczną do wystawy Orient w Muzeum Narodowym w Warszawie. W Stilo początkowo grał na saksofonie altowym, barytonowym, a z czasem także na neyu i bendirze.
W 2002 roku zespół otrzymał I. nagrodę na festiwalu Nowa Tradycja, w tym samym roku nagrał też dobrze przyjętą płytę Idą Czasy.
Spotkania muzyczne, jakie od marca 2003 roku organizowali Alpago, Karol Czajkowski i Łukasz Shiva Wójcicki zaowocowały powstaniem grupy Ogrody Alamut, a potem – Alamut, która cztery lata później nagrała album o tym samym tytule.
Projekt autorstwa Alpago i Huberta narodził się pod koniec 2008 roku, i początkowo był pomysłem na eksperymentowanie z klasyczną muzyką turecką, który w rok później ewoluował w formację SufiTy.

Jolanta Kossakowska
Jolanta Kossakowska gra na instrumentach smyczkowych oraz śpiewa w zespołach muzyki dawnej i etnicznej. Jest autorką muzyki teatralnej, filmowej i piosenek. Bierze udział w projektach łączących różne gatunki muzyczne np. nagraniach coverów Joy Division. Ukończyła studia orientalistyczne na Uniwersytetach w Warszawie i Hamburgu. Obecnie współtworzy zespół MOSAIC. Jest laureatką Złotych Gęśli, nagrody specjalnej Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja 2008. Inspiruje się muzyką tradycyjną różnych kultur.

wstęp 10 zł

zobacz też:
strona internetowa zespołu
Jolanta Kossakowska
Hubert Połoniewicz


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności