ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej
 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNI GOŚCIE
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ
(slajdowisko)21.10.2010 (czwartek)
godz. 20:00

Spotkanie z Krzysztofem Kasprzakiem poświęcone zimowej wyprawie, której celem było zdobycie Korony Gór Polski.

Krzysztof Kasprzak – organizator i członek wyprawy. 37-letni Bydgoszczanin, zodiakalny Koziorożec. Doradca Finansowy, współtwórca i udziałowiec portalu o tematyce górskiej TREKandMORE.pl. Członek Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej BYLOT oraz Bydgoskiego Towarzystwa Strzeleckiego KALIBER. Wraz ze znanym bydgoskim himalaistą Janem Kwiatoniem współzałożyciel Bydgoskiego Regionalnego Klubu Eksploracyjnego ERKA, którego jest Prezesem.
Fascynat gór od 10 roku życia, kiedy to pierwszy raz pojechał na zimowisko w Tatry, w latach 1990 – 1991 prezes klubu turystycznego „Marabuty” przy VI LO w Bydgoszczy. Specjalista od przetrwania i obozowania w każdych warunkach. Wraz z Wojtkiem Jemioło twórca TREKowiska - imprez integracyjno-szkoleniowych w formie zimowego górskiego biwaku. Pytany o najważniejszą ze swoich pasji zawsze podkreśla, iż wszystkie wywodzą się z jednego źródła, którym bez wątpienia są góry.

cele wyprawy:

Dwuosobowy team podejmujący wyzwanie, jakim z pewnościa jest zdobycie zimą Korony Gór Polski, stawia sobie następujące cele:
1. Pierwsze zimowe wejście na 28 szczytów w stosunkowo krótkim czasie,
2. Popularyzacja całorocznej, górskiej turystyki pieszej,
3. Zwrócenie uwagi na mniej uczęszczane, acz równie piękne niższe pasma polskich gór.

Oczywiście głównym celem wyprawy jest zdobycie Korony Gór Polski w warunkach zimowych. Program wyjazdu został tak ułożony, aby osiągnięcie zamierzonego celu było jak najbardziej prawdopodobne. Wyprawa składa się z kilku elementów takich jak akcje górskie, przemieszczanie sie pomiędzy poszczególnymi górami oraz całą sfere logistyczna za która odpowiedzialny jest Dariusz, kierowca i trzeci członek wyprawy.

Podczas całej ekspedycji kierujemy się zasadą elastyczności - pamiętamy, że działanie w górach uzależnione jest od wielu czynników (m.in. warunków pogodowych, samopoczucia uczestników, itd.), musimy więc mierzyć siły na zamiary i "dopasować" się do zastanych na trasie warunków. Do przejścia mamy około 12 000 m w pionie (jakieś 1,35 wysokości Mount Everestu), do przejechania ponad 2 500 km trudnej i wymagającej o tej porze roku trasy. Pieszo już tylko jakieś 200 km.

Reasumując, przedsięwzięcie jest wymagające pod względem kondycyjnym, dlatego od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się trenując na kujawsko-pomorskich nizinach oraz podczas rekonesansowych wyjazdów w polskie góry.

Liczymy, iż terminowa realizacja planu pozwoli nam wykorzystać pozostały "w zapasie" czas na zwiedzenie ciekawych miejsc oraz przysłowoiwą regenerację sił.
Highslide JS
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ (slajdowisko) (2010-10-14)
Highslide JS
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ (slajdowisko) (2010-10-14)
Highslide JS
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ (slajdowisko) (2010-10-14)
Highslide JS
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ (slajdowisko) (2010-10-14)
Highslide JS
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ (slajdowisko) (2010-10-14)
Highslide JS
KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ (slajdowisko) (2010-10-14)


zobacz też:
strona projektu KORONA GÓR POLSKI ZIMĄ


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności