ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

ANIMAGIC - spotkanie z Danielem Szczechurą25.11.2009 (środa)
godz. 19:00 - 20:30

19:00

Spotkanie z Danielem Szczechurą - jednym z najwybitniejszych i najbardziej znanych twórców polskiej animacji i pokazy jego filmów: "Fotel" (1963, 5'17'') i "Podróż" (1970, 11').

Spotkanie poprowadzi Marek Serafiński.

Zapraszamy także do udziału w konkursie na scenariusz i film animowany (z bardzo atrakcyjnymi nagrodami...)

Szczegóły na www.animagic.org

Daniel Szczechura – (ur. 1930) – reżyser i scenarzysta filmów animowanych, scenograf.
Współzałożyciel i autor scenografii warszawskiego Studenckiego Teatru Satyryków STS. W latach 50. zrealizował kilkanaście filmów amatorskich na taśmie 16 mm, z których kilka uzyskało nagrody na konkursach filmowych, m.in. zrealizowane wspólnie z Andrzejem Błasińskim Spojrzenie. Jego filmem dyplomowym była etiuda filmowa Konflikty (1960). W latach 60. pracował w łódzkim Studiu Małych Form Filmowych Se-ma-for. W latach 70. był wykładowcą ASP w Warszawie prowadząc pracownię filmu animowanego przy wydziale grafiki. Jego uczniem jest m.in. autor znanych filmów animowanych Piotr Dumała.
Otrzymał nagrody indywidualne za większość swoich filmów animowanych oraz szereg wyróżnień zagranicznych. Jest laureatem wielu nagród za całokształt twórczości m.in. Nagrodę Specjalną ASIFA za nieoceniony wkład w sztukę i rozwój filmu animowanego (1990) i nagrodę Gemma, Włoskiego Stowarzyszenia Filmu Animowanego oraz Złotego Medalu "Gloria Artis – Zasłużony Kulturze" (2008).


wstęp wolny


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności