ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

"Wierszyki dla dorosłych przyjaciół" - promocja książki poetyckiej Małgorzaty Druskiej14.11.2010 (niedziela)
godz. 18:00

Zapraszamy na promocję książki poetyckiej Małgorzaty Druskiej „Wierszyki dla dorosłych przyjaciół”.

Wierszyki zaprezentują przyjaciele Autorki z teatru Parabuch, Autorka opowie o przyjaciołach i wierszykach oraz zaprezentuje swoje obrazy...

Więcej o Autorce: www.druska.com

Wierszyki Pani Małgorzaty Druskiej należą do nurtu mocno zaniedbanego w polskiej literaturze powojennej: nurtu zabawy słowem, absurdalnego humoru, purenonsensu. Zaniedbanego niesłusznie. Mam bowiem wrażenie, że polski czytelnik coraz częściej znajduje na swojej półce miejsce na takie książki, coraz częściej po nie sięga. Choćby jako po antidotum na otaczającą go (jak mawia Wojciech Młynarski - otaczającą go coraz bardziej) rzeczywistość. Pani Małgorzata Druska z powodzeniem uprawia niełatwą formę limeryku, a także formy limerykoidalne, nieco dłuższe. Jej wierszyki nie tylko wywołują uśmiech lub wręcz śmiech (szczególnie zderzone ze znakomitymi ilustracjami), ale i są wysoce zaraźliwe.

/dr Michał Rusinek, Katedra Teorii Literatury Wydziału Polonistyki UJ/

Czy trzeba koniecznie poznać osobiście Małgosię Druską, by do reszty pokochać jej wierszyki i obrazki? Nie, choć piekielnie warto. Mnie się to udało już kilka lat temu. To Osoba Niezwykła i Artystka Niezwykła. kolorowa i pełna rodości, jakby niedzisiejsza. Jej rymowanki to porcja życiodajnego uśmiechu na zwykły kawałek dnia. Nie musisz siadać pod platanem i w skupieniu wchodzić w wielką, nabrzmiałą od metafor i niejasnych przemyśleń autora poezję. Małgosia serwuje swoje słowne impresje na pstryk palcami. Umieszcza w nich dziwne, absurdalne sytuacje i postaci. Stwarza uczucia, o których nie mamy nawet pojęcia i pointy, które nigdy nie przyszłyby nam do głowy. Pozwala uwierzyć, że świat podmalowany fantazją i wyobraźnią to jak dostawa tlenu w dusznej, nieznośnej komercji wokół nas. Dlaczego nie dać nam takiego oddechu? Ta książeczka - mała, śliczna, draczna i na wysokim poziomie artystycznym - to właśnie bezpretensjonalna, ale cudownie skuteczna broń naszych zmachanych galopem serc i dusz. Z całej mocy polecam rysunki i wiersze Małgosi Druskiej i mam nadzieję zobaczyć się z Wami gdzieś wśród uroczych stron tego zbiorku.

/Ewa Bem/

wstęp wolny
Highslide JS
Małgosia Druska, "Wierszyki dla dorosłych przyjaciół"więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności