ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

AUTORSKI LOKAL
Tomasz Drachal - koncert06.02.2011 (niedziela)
godz. 19:00

Gościem kolejnego koncertu w ramach projektu Autorski Lokal będzie Tomasz Drachal - wokalista, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów, poeta, posiadający niecodzienną umiejętność śpiewu gardłowego rodem z mongolskiej Tuwy - mocne doznania gwarantowane :)

TEDowi towarzyszyć będą Basia Ulanowska i Andrzej Jaworowski "Jawor".

TED, czyli Tomasz Edmund Drachal jest kimś na kształt archaicznego myśliwego. Na jakiś czas chowa się skrzętnie i cierpliwie czeka, aż jakaś dorodna sztuka piosenki podejdzie do niego blisko, na tyle blisko, by można ją było pochwycić. Wiele piosenkowych trofeów zdobi teraz tomkowe obejście. Czasem przy ogniu, a czasem przy mikrofonie Tomek przywołuje te dźwięki i słowa, które kiedyś chodziły sobie samopas. Pomysłodawca i organizator cyklicznej i cieszącej się dobrą sławą imprezy pt. „praCoVnia piOsenKi”, do udziału w której zapraszani są twórcy i odtwórcy ciekawych piosenek.

Basia Ulanowska jest sympatyczną nosicielką bakcyla skrzypcowego. Pod jej urokiem są nawet bardzo małe dzieci - zawodowo Basia zajmuje się nauczeniem gry w/g metody Suzuki, Uwielbia piękno - niezależnie, czy powstało na stepach Azji, w sali koncertowej, czy podczas ulicznego performance. Po prawie trzech dekadach grania muzyka nadal niesfornie wymyka się jej z serca.

Andrzej Jaworowski "Jawor" - gitarzysta słynnej a nieistniejącej już kapeli Transmisja i działającego do dziś projektu Sedativa. Gitary nie mają przed nim tajemnic. Po latach elektryfikacji wrócił do nylonu i pięknie rezonującego drewna gitary klasycznej. W jego grze słychać oddech: puls i powietrze.
więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności