ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

AUTORSKI LOKAL
Tomek Wachnowski - koncert13.03.2011 (niedziela)
godz. 20:00

Gościem kolejnego koncertu w ramach projektu Autorski Lokal będzie Tomek Wachnowski - autor, kompozytor, aranżer, piosenkarz, producent – poeta piosenki. Współpracował m.in. z Mr. Bober's Friends, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Wolną Grupą Bukowiną.

W 1992 roku w Dublinie wystawiono sztukę Bunreaht Boy z jego muzyką. Brał też udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1995, 1996 i 1999 roku. Na ostatnim festiwalu, w 1999 roku, wystąpił w koncercie "Premiery", gdzie wykonał swoją kompozycję pt. "Byłoby miło". Utwór spotkał się z ogromnym entuzjazmem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce! Kolejnym ważnym wydarzeniem w twórczości Tomka Wachnowskiego było wykonanie przewodniej piosenki do filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar”, do której napisał polskie słowa. Nagranie „Ona nie widzi mnie”, pojawiło się zarówno na płycie ze ścieżką dźwiękową do filmu jak i na autorskim krążku T. Wachnowskiego pt. ”Właśnie tak”.

Jest autorem pięciu płyt: “Śniegowice”, “Właśnie tak”, “Dla bogaczy pogoda”, „Tomek Wachnowski śpiewa piosenki Wolnej Grupy Bukowiny”, „Piosenki dla dorosłych”.
Jego piosenki można znaleźć na składankach „Kraina Łagodności” wydawanych przez EMI i w serii „Gitarą i Piórem” wydawanej przez Polskie Radio.
Piosenka pt. “Znaki na niebie” śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła sie na ścieżce dźwiękowej filmu “Ławeczka”.
W 2006 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, wyprodukowana przez Tomka Wachnowskiego wspólnie z Miłoszem Wośko - piosenki wykonuje Iwona Loranc.

Tomek Wachnowski występuje solo z recitalami autorskimi zarówno w kraju jak i zagranicą, ale też z towarzyszeniem najlepszych muzyków jazzowych i rockowych. Jak napisał Piotr Woźniak „Tomek Wachnowski śpiewa o życiu, miłości i naszych tęsknotach. Naszych, bo wyjątkowość jego ballad polega na tym, że śpiewając o sobie, śpiewa o nas, jakby obdarowany przez los niezwykłym współodczuwaniem”.

wstęp 15 zł


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności