ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
Reczital - współczesna muzyka akordeonowa04.02.2011 (piątek)
godz. 20:00

Zabrzmią utwory oryginalnie napisane na akordeon oraz wspaniałe transkrypcje utworów fortepianowych. W repertuarze m.in. Maurycy
Moszkowski, Wiaczesław Semionow, A. Biełoszycki, Igor Szamo, Sergiej Rachmaninow.

Wykonawcy:
Martyna Chojnacka
Piotr Tomala


Martyna Chojnacka - naukę gry na akordeonie rozpoczęła w wieku 9 lat. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i koncertującym muzykiem, cały czas szkolącym swój warsztat na wszelkich kursach mistrzowskich z pedagogami z Polski i z zagranicy. Jest również współzałożycielem tria akordeonowego Free Accordions.
W 2007 r. została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".
W swoim dorobku artystycznym może nakreślić kilka znaczących wydarzeń, m.in. wyróżnienie, II miejsce i I miejsce w kategorii zespoły kameralne na XII Mławskim Festiwalu Akordeonowym "Od solisty do orkiestry" (2006) , I miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym "Od baroku do jazzu" we Wrocławiu (2006), wyróżnienie w kategorii solistów na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Daugavpils na Łotwie (2005), uczestnictwo w prestiżowych konkursach międzynarodowych w Castelfidardo we Włoszech czy Klingenthal w Niemczech, koncerty jako gość w Konserwatorium w Wilnie, wyróżnienie w kategorii zespoły kameralne z zespołem Free accordions na: XVI Mławskim Festiwalu Akordeonowym (2010), XVI Międzynarodowych Sanockich Spotkaniach Akordeonowych (2010) XVI Mławskim Festiwalu Akordeonowym (2010) oraz dwie pierwsze nagrody na II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju z triem akordeonowym Free Accordions oraz w duecie z saksofonem.
Martyna jest również stypendystką programu "zDolny Ślązak" przyznaną uchwałą
Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień (2006).

Piotr Tomala - naukę gry na akordeonie również rozpoczął w wieku 9 lat. Aktualnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jest współzałożycielem tria akordeonowego FREE ACCORDIONS. Współpracował z wieloma cenionymi muzykami, jak: Adrian Maruszczyk, Matthias Philipzen, Sven Rossenbach, Maciej Trifonidis Bielawski, Ray M. Dickaty. Udziela się również w zespole Neoklez, który prezentuje muzykę klezmerską w nowym świetle. W kwietniu 2008 r. dokonał nagrania własnej kompozycji w obsadzie na akordeon, saksofon i gitarę elektryczną (Trzy Kolory), a w styczniu 2009 r. nagrał materiał z zespołem Skafander Faso. W czerwcu 2010 odbyła się premiera płyty "Trifonidis Downtown Project", a w grudniu 2010 światło dzienne ujrzała płyta "Trifonidis Music Ilustration I, II", z soundtrackiem do polskich filmów niemych z lat 20. XX wieku, obie z udziałem Piotra.
Piotr nieustannie bierze udział w różnego rodzaju, festiwalach, konkursach i przeglądach muzycznych oraz koncertuje w Polsce i za granicą (Niemcy, Finlandia, Ukraina). Na swoim koncie na wiele nagród artystycznych, m.in. I miejsce na IV Festiwalu Muzyki Akordeonowej im. Ryszarda Malickiego w Puławach (2002), I miejsce na IX Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej "Od solisty do orkiestry" w Mławie (2003), I miejsce
(najwyższa punktacja podczas konkursu) na Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia w Nowym Targu (2008), I miejsce oraz Nagroda Specjalna Wójta Gminy Solec-Zdrój na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (2009), wyróżnienie w kategorii zespoły kameralne (z Free Accordions) na XVI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych "Sanok 2010", I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (2010) w kategorii zespoły jednorodne (z Free Accordions).
Od 2006 otrzymuje Stypendium im. Elżbiety Reklewskiej. W grudniu 2009 r. dostał Nagrodę Samorządu Województwa Świętokrzyskiego "Talenty Świętokrzyskie". W Latach 2006 - 2008 uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej w Miętnem.


wstęp 10 zł

zobacz też:
myspace.com/martynachojnacka
myspace.com/piotrtomala


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności