ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
MUZYKOLOT - koncert04.03.2011 (piątek)
godz. 20:00

MUZYKOLOT to projekt muzyczny, który powstał spontanicznie. Artyści mieli się spotkać tylko raz. Nie przewidzieli, że spotkanie się przedłuży...
Muzycy biorą na warsztat utwory, które sami lubią. Wykonują kompozycje znanych i lubianych autorów, jak też utwory z repertuaru Agi. Grają „po swojemu”, w nieco zmienionych aranżach, a przede wszystkim z klimatem wynikającym z radości samego muzykowania. To mieszanka różnych gatunków. Jest soulująco, czasem jazzowo, bywa popowo, czy „regałowo”. Jednym słowem eklektycznie.
Załoga Muzykolotu, to ciekawe osobowości: Aga Szewczyk - wokal, Pan Piroman - bas, Mamadou Diouf - djembe, Wojtek Makowski - gitara. Na co dzień muzycy zajmują się swoimi odrębnymi i indywidualnymi projektami.

SKŁAD:
Vocal - Aga Szewczyk vel Booba
Gitara Basowa - Marcin Romanowski vel Pan Piroman
Djembe, vocal - Mamadou Diouf
Gitara - Wojtek Makowski


Aga Szewczyk alias Booba - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej muzyka to soulujące dźwięki, okraszone beatami i brzmieniami bardzo różnorodnych stylów. Od wielu lat, w autorskich poczynaniach wspierają Agę ciekawi muzycy, którzy grają w zespole sygnowanym jej imieniem i nazwiskiem. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego (Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Współzałożycielka klubowego kolektywu Ninja Projekt (2006 r). Współpracowała i występowała z zespołem Konfuzz, Plazmatikon (,,Dżemsesje", 2007 eReM Reakcja Muzyczna/Fonografika), flecistą Maciejem Kleszczewskim (Ninja Projekt, The Vertical). W ramach muzyczno-zimowych wyjazdów Snow Dj Week zetknęła się z interesującym i bogatym muzycznie środowiskiem dj'skim: Mike Polarny (Pompon), Envee (Niewinni Czarodzieje, Natu...), Pan Hory (Pompon).

Marcin Romanowski vel Pan Piroman - basista, producent muzyczny, realizator nagrań, dj. Przekorny muzyk, basista i perfekcjonista. Współzałożyciel kolektywu producenckiego Happy Hour People zajmującego się robieniem remixow dla artystów. Współzałożyciel i basista zespołu R2D2 grającego muzykę drum'n'bass na żywo. Członek drum'n'bassowej formacji Jabba Finasky. Jako basista i producent muzyczny współpracował m.in. z Pink Pong Records, Bambi Mukendi aka Mad'house (znany z remixów Madonny), Goya, Reni Jusis, Matplanette, R2D2, Kosmofonik, Miennta, Kosmodrom i wielu innych.

Mamadou Diouf - muzyk, wokalista, autor tekstów, radiowiec. Piewca Afryki. Współtworzy senegalski zespół Djolof-Man, czyli trio w składzie: Pako Sarr, Mamadou Diouf, Mohamed M'bow (djembe, gitara i wokal). Związany z www.afryka.org portalem działającym na rzecz poprawy wizerunku Afryki. Ma na koncie wiele płyt i występów z ciekawymi i szanowanymi artystami. Współpracował i występował m.in. z Tam Tam Project, Voo Voo (przy tworzeniu albumów „Zapłacono” (1994) oraz „Rapatapa - to – ja” (1995), na płytach: Anny Marii Jopek, Fisza, zespołu Habakuk i wielu, wielu innych. Gra m.in. na djembe. Śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku. Od wielu lat propaguje afrykańskie kultury w polskich mediach: Jazz Radio (2002-2008), "Machina", obecnie Radio PIN.

Wojtek Makowski - gitarzysta, kompozytor. Już jako 9 letni chłopiec zagrał swój pierwszy koncert z orkiestrą mandolinową. To miało zdecydowany wpływ na dalszy bieg zdarzeń. W wieku 14 lat zabrał bratu gitarę i do tej pory mu jej nie oddał...:) Współpracuje z wieloma muzykami. Na scenie grał z zespołami takimi jak Jazztruction, Trio Wojtka Makowskiego, Nowa Strategia Syntezy, Djembe Jet, HAL 9000, Sugar Grooves, Lili, Motema Africa, The Funcadelic Monks of Justice, Muzykolot. Student Kompozycji, Produkcji Muzycznej oraz Techniki Muzyki Filmowej w University of Hertfordshire w Anglii.

wstęp 10 zł


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności