ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKAL NA POWAŻNIE
Max Grzesiak - koncert16.04.2011 (sobota)
godz. 20:00

Maksymilian Grzesiak - skrzypce
Aleksandra Dallali - fortepian

W programie:

Dramat, liryka i szczypta wirtuozerii Romantyzmu na skrzypce i fortepian w wykonaniu Maksymiliana Grzesiaka i Aleksandry Dallali. Już w kilka dni po koncercie niespokojne piękno dźwięków Sturm und Drang ujęte zostanie w statystyki punktów jurorskich 14. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Ostatni akord przygotowań - w Lokalu Na Poważnie.

Maksymilian Grzesiak jest laureatem wielu gólnopolskich konkursów i przesłuchań, m. in. zajął IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (2001 r.), trzykrotnie (w trzech różnych grupach wiekowych) był laureatem Konkursu Bachowskiego im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze, w 2002 roku zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Europa musiziert” (jako członek tria fortepianowego). Jako solista występował z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, Wrocławska Orkiestra Kameralna „LEOPOLDINUM”, Sinfonisches Musikschulorchester Sachsen-Anhalt, współpracując z wieloma znanymi dyrygentami m. in. Markiem Pijarowskim, Stanisławem Rybarczykiem, Łukaszem Borowiczem.
Ponadto przez kilka lat był koncertmistrzem Sinfonisches Musikschulorchester Sachsen-Anhalt. Od 2002 r. kilkakrotnie brał udział w koncertach z cyklu „Predstavujeme mlade talenty” w Ostrawie.
W 2004 r. wystąpił na koncercie w Operze Dolnośląskiej. Brał udział w kilku międzynarodowych festiwalach muzycznych m. in. we Wrocławskim Festiwalu Młodych Muzyków „Classic Première” (2005 r.), festiwalu Młodych Wirtuozów w Tunisie (2006 r.).

wstęp wolny


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności