ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKAL NA POWAŻNIE
Daniel Davidovsky, Ryszard Latecki, India Czajkowska29.11.2011 (wtorek)
godz. 20:00

Koncert muzyki improwizowanej będący wspólnym projektem dwójki polskich muzyków - Ryszarda Lateckiego i Indii Czajkowskiej oraz izraelskiego muzyka - Daniela Davidovsky'ego.

Daniel Davidovsky- live electronics
Ryszard Latecki- trąbka, harmonium
India Czajkowska- vocal, piano, flet

Daniel Davidovsky - muzyk i kompozytor, pochodzi z Argentyny, obecnie mieszka w Tel Avivie. Działa na izraelskiej scenie muzyki improwizowanej, współpracując z wieloma muzykami w kraju i za granicą. Jego głównymi instrumentami są saksofon sopranowy i live electronics. Interesuje go badanie przestrzeni improwizacji w muzyce w powiązaniu z "częściowo kontrolowanym przypadkiem" i kreowanie własnego języka dźwięków. W swej działalności w ramach cyklu koncertów 'Ex-Central Stadion łączył muzykę eksperymentalną z video oraz zajmował się interakcją między akustycznym brzmieniem a programowaniem komputerowym. Jest on artystą znanym z wielu europejskich festiwali, a w Polsce m.in. z koncertów solowych na festiwalu Audio Art w Warszawie i Krakowie. Niedawno ukazał się jego album studyjny "EFT" cieszący się entuzjastycznymi recenzjami.

Ryszard Latecki - multinstrumentalista (trąbka,
fortepian i inne instrumenty), wynalazca Latary, twórca wielu autorskich formacji muzycznych, współtwórca grupy Kawalerowie Błotni, aktywny szczególnie na scenach alternatywnych. Jest autorem i wykonawcą licznych muzycznych performance`ów i instalacji, autorem Klepsydry Dżwiękowej ("przesypuje" się w niej dźwięk a kolejne harmoniczne interwały odmierzają czas), Sejsmofonu (drgania Ziemii transformowane są na muzyczną formę) oraz kompletnie nowej koncepcji tworzenia muzyki - Muzyki Rewersyjnej (polega ona na odejmowaniu dźwięku - "ociosywaniu" hałasu tak, aby uzyskać muzyczną formę). Ryszard Latecki realizuje również autorski program warsztatów pt. Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna, autorski program koncertowy Partytury Fotograficzne oraz aktywnie pracuje w Wytwórni Błękitu w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach. Nagrał i wydał (w wydawnictwie OBUH Records) kilka autorskich płyt.

India Czajkowska - wokalistka, kompozytorka i pianistka związana z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Tworzy muzykę filmową i teatralną, współpracowała m.in. z reżyserem Piotrem Uklanskim, Andrzejem Titkowem, teatrem ruchu Te'art KAM i praskim teatrem Wytwórnia. W roku 2008 wydała solowy album Cosmospir (Hic Sunt Leones). Jednym z jej ostatnich wydanych projektów jest Mermago, album nagrany w trio z Ryszardem Lateckim i Maciejem Cierlińskim (Obuh Records, 2010). Rok temu ukazała się także płyta Circo Divino, będąca owocem współpracy z Parallel Worlds (Grecja) i Alio Die (Włochy) Jako improwizująca wokalistka nagrywała i koncertowała m.in z nowojorską formacją jazzową Ensamble Elektra, Drum Freaks, Tadeuszem Sudnikiem (live electronics), Markiem Chołoniewskim w elektronicznym projekcie Hipnagog, Raphaelem Rogińskim, Orbitą Żoliborz, Black Glass.


wstęp 15 zł

zobacz też:
http://davidovsky.bandcamp.com
http://toxicon.bandcamp.com
www.latecki.com
www.reversemusic.com
www.myspace.com/indiaczajkowska


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności