ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNI GOŚCIE
MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE
spotkania z kompozytorami
Krzysztof Knittel03.09.2011 (sobota)
godz. 17:00 - 23:00

Zagraj ze mną. Improwizacja jest rozmową. Czy da się wspólnie komponować?

Zabawy z iPhonem. Instrument dęty, wstrząśnięty, mieszany.

Niewidzialne struny harfy. Czarny prostokąt i cała muzyka świata.

Krzysztof Knittel

Ur. 1947 w Warszawie, studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziałach Reżyserii Dźwięku oraz Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Brał udział w Kursach Zastosowań Matematyki organizowanych przez Polską Akademię Nauk w Warszawie (1974) i w Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt (1974 i 76). Od 1973 współpracuje ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. W 1978 pracował w The Center of the Creative and Performing Arts w Buffalo, USA. Realizuje utwory komputerowe i elektroakustyczne, pisze utwory orkiestrowe, kameralne, sceniczne, komponuje muzykę dla baletu, teatru, filmu, tworzy instalacje dźwiękowe. Jako kompozytor i wykonawca swoich utworów koncertował w większości krajów europejskich, w Azji, w Ameryce Północnej i Południowej (m.in. monograficzne koncerty w Brazylii, w Czechach, w Hiszpanii, w Niemczech, w Polsce, w Rosji, na Węgrzech). Jest współtwórcą grup muzyki improwizowanej: Grupy Kompozytorskiej KEW (1974-76), Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej (1982-84), Pociągu towarowego (od 1986), European Improvisation Orchestra (1996-98), grupy CH&K&K (od 1999), Kawalerowie błotni (od 2003). W latach 1995-98 był dyrektorem festiwalu Warszawska Jesień; 1999-2003 prezesem Związku Kompozytorów Polskich. Od 2005 roku przewodniczy Polskiej Rady Muzycznej. Od 2003 do 2006 był członkiem Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A., od 2004 jest członkiem Rady Programowej Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Od 2006 roku prowadzi utworzony przez siebie międzynarodowy festiwal muzyki improwizowanej Ad Libitum. Wykłada w akademiach muzycznych w Łodzi i Krakowie.


W ramach projektu MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zapraszamy na spotkania z trzema wybitnymi kompozytorami, którzy podzielą się swoimi fascynacjami i własnym punktem widzenia na otaczającą nas rzeczywistość.

Zapraszamy w pierwsze soboty września, października i listopada o godz. 17:00. Warto przyprowadzić znajomych – taka okazja nie zdarza się często.

Moderator spotkań: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współpraca: Lokal Użytkowy, Art. Deco Group, EMES
Współfinansowanie: Urząd m.st. Warszawy, Stowarzyszenie Autorów Zaiks
Patronat medialny: Polskie Radio Program 2, TVP Warszawa, wawcity.pl, polmic

Wszystkie informacje pod nr tel. 790 395 228

wstęp wolny

zobacz też:
MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności