ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
Moon Eyes - koncert10.09.2011 (sobota)
godz. 19:00

Moon Eyes jest projektem dwuosobowym, który tworzą Aga Radziejewska (śpiew) i Bartek Drak (gitara akustyczna). Współpraca zawiązała się w połowie 2010 roku. Dynamiczny proces rozwojowy Moon Eyes jest wynikiem niezaspokojonej pasji twórczej członków oraz zaangażowania w doskonaleniu swoich umiejętności.

Moon Eyes nie traktuje stylistyki gatunków muzycznych jako szablonu, w którym należy umieszczać frazy, lecz jako środek wyrazu emocji znajdujących się w sferze pozawerbalnej. Dochodzi do tego, że z jednej strony muzyka Moon Eyes jest naznaczona cechami indywidualnymi Agi i Bartka, z drugiej zaś jest harmonijną syntezą tychże indywidualności.
Członkowie duetu postrzegają muzykę jako język i dokładają wszelkich starań, aby dźwiękowe słownictwo ich twórczości było zrozumiałe dla odbiorcy. Dzięki takiemu podejściu słuchacz może podróżować po krainach znajdujących się daleko poza słowami.

W muzyce zespołu wykorzystywany jest looper, dzięki któremu ścieżki dźwiękowe są zapętlane i wzbogacane o kolejne. W czasie koncertu odbywa się to na żywo. Stylistycznie Moon Eyes jest powiązany z takimi gatunkami jak jazz, samba, bossa nova. Do tych styli są wplatane cytaty odpowiednie dla muzyki bluesowej, funky oraz frazy cechujące muzykę klasyczną.

"Wczorajszy koncert duetu Monn Eyes okazał się porywającą podróżą po różnych obliczach muzyki jazzowej, samby oraz bossa novy...Z pewnością skromna obsada muzyczna jest odwrotnie proporcjonalna do wielości wrażeń, jakie wywołuje wykonywana muzyka. Jej dźwięki - kojarzące się z różnymi zakątkami świata - są impulsem do osobliwej podróży wyobraźni..."
/jelonka.com/


wstęp 10 zł

zobacz też:
http://mooneyes.com.pl/
http://www.myspace.com/musicmooneyes
http://mooneyesmusic.wordpress.com/


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności