ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
Abigail Hopkins04.10.2011 (wtorek)
wtorek godz. 20:00

Abigail Rhiannedd Hopkins - angielska piosenkarka i aktorka. Pochodzi z rodziny o tradycjach teatralnych (oboje rodzice są znanymi aktorami). W wieku 7 lat nauczyła się gry na gitarze klasycznej, później zdecydowała, że chce zostać aktorką. Występowała w wielu produkcjach filmowych i teatralnych. Zagrała m.in. w filmach Cienista dolina (1993), Okruchy dnia (1993), Selected Exits (1993).

Po eksperymentach scenicznych, bogatsza o doświadczenia życiowe i artystyczne, postanowiła wrócić do muzyki i założyła własną wytwórnię Possessed. Na przełomie 2002 i 2003 r. wydała album Smile Road, określony przez brytyjskich krytyków mianem „intrygującego odkrycia jazzu alternatywnego” oraz „obiecującego debiutu”. Płyta była oryginalnym połączeniem jazzu, trip hopu, folku i rocka. W kolejnych latach nagrała albumy Blue Satin Alley (2005/2006), The Lighthouse Keeper (2007), The Memoirs of An Outlaw (2008).

W 2010 r. wystąpiła po raz pierwszy w Polsce, podczas Festiwalu Malta w Poznaniu.

Jej piosenki są liryczne a zarazem pełne ironii, dowodzą przenikliwości artystki w obserwowaniu rzeczywistości – także w wymiarze polityczno-społecznym. Jej teatralne wykształcenie sprawia, że tekst i muzyka mają równoważne znaczenie, razem składają się na artystyczną wypowiedź. Oprócz pisania tekstów i muzyki jest aktywna jako aktorka i reżyserka.


Bilety – 20 zł, studenci – 10 zł
Highslide JS
Abigail Hopkins


zobacz też:
myspace.com/abigailhopkins


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności