ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
Yankel Band30.03.2012 (piątek)
godz. 20:00

Piotr Przybył - skrzypce elektryczne
Krzysztof Kociszewski - gitara elektroklasyczna
Bogdan Grad - gitara elektryczna 8-strunowa

oraz Jacek Wudarczyk - "UCHO" (obiekt wizualny na scenie)

Porywająca i elegancka world music oparta na akustycznym brzmieniu i improwizacji. Brzmienia latynoskie, bluesowe, bałkańskie (w tym np. traditional "Bezarabia"), dużo klimatów wyniesionych z tradycji cygańskiej i hiszpańskiej, jednak z zachowaniem słowiańskiej melodyjności.

Zespół powstał w 2000 roku w Łodzi. Jest laureatem kilku ogólnopolskich festiwali: m. in. Noce bluesowe w Rawie 2000 - wyróżnienie dla skrzypka Piotra Przybyła, uznanego za najlepszego instrumentalistę festiwalu, Noce Bluesowe w Rawie 2001 - wyróżnienie dla najlepszego polskiego zespołu, V Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych w Gdyni 2002 - II nagroda, Jesień z Bluesem w Białymstoku 2002 - wyróżnienia dla gitarzysty i perkusisty.
Oprócz klubowych występów na terenie całego kraju zespół ma na koncie również koncerty na takich imprezach jak: XXX Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie w 2000 r., XII Międzynarodowy Festiwal Jazz-Rock Meeting w Opolu, VII Jazz Molo Sopot Festival, Etniczne Inspiracje w Warszawie, Festiwal Dialogu 4-ech Kultur w Łodzi. W 2007 roku zdobyli Jazzowego Oscara dla najlepszej łódzkiej grupy jazzowej.

Piotr Przybył znalazł się w zestawieniu najlepszych polskich skrzypków jazzowych 2009 i 2010 r. pisma "Jazz Forum".
Ewenementem na skalę polską jest gra Bogdana Gradana gitarze 8-strunowej. Znalazł się w zestawieniu najlepszych polskich gitarzystów jazzowych 2010 r. pisma "Jazz Forum".

W 2009 r., nakładem wytwórni Polonia Records, ukazała się najnowsza płyta zespołu – „4 Łódź”, z gościnnym udziałem Krzysztofa Ścierańskiego, Thomasa Sancheza i Macieja Strzelczyka. Materiał m.in. z tej płyty został zaprezentowany w 2010 r. podczas koncertu w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie transmitowanego przez Program III Polskiego Radia.

Jacek Wudarczyk
Malarz, rzeźbiarz, teoretyk sztuki, manager grup muzycznych. Współdziała m.in. z czołowymi polskimi artystami jazzowymi, takimi jak: Andrzej Mitan, Janusz Skowron, Tadeusz Sudnik, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Włodzimierz Kiniorski, Cezary Konrad, Michał Miśkiewicz, Grzegorz Grzyb, Tomasz Duda i inni. Podczas koncertów pojawiają się na scenie jego obiekty wizualne - obrazy, rzeźby, instalacje oraz videoprojekcje. Członek Zrzeszenia Artystycznego "ZA". Uczestnik i organizator interdyscyplinarnych Festiwali Sztuki (m.in. w Lublinie, Warszawie, Łowiczu i Pałacu w Nieborowie). Publikował w "Jazz Forum", "Exit - new art of Poland", "Trwanie" - w tym wybory wypowiedzi Tadeusza Kantora i Milesa Davisa. Wziął udział w tworzeniu i wydaniu płyty "Tadeusz Sudnik & His Friends in ART" - wydanej w 2006 r. przez Polonia Records.

wstęp 15 zł

zobacz też:
www.yankelband.com


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności