ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKAL NA POWAŻNIE
MAJÓWKA NA SKARPIE
Podwórko przy ul. Brzozowej: taniec uliczny "Bach and Friends Go Wild"
W Lokalu: Koncert: The EDVB czyli The European Double-Hundred-Million-Euro-Bass Very-Free-Jazz Band27.05.2012 (niedziela)
godz. 20:00

Podwórko przy ul. Brzozowej: taniec uliczny "Bach and Friends Go Wild"

Muzyka:
Ibert, Chopin, Bach i inni;
klipy i nagrania projektu Lokal Na Poważnie 2011/2012

Taniec i choreografia:
Agnieszka Sałacińska, Marta Grzywacz

Dwie piękne tancerki w klimatycznej, podwórkowej improwizacji do muzyki projektu Lokal Na Poważnie. Muzyka klasyczna w świeżym wykonaniu, interpretowana spontanicznym tańcem modern jazz w promieniach słońca zachodzącego nad Skarpą Wiślaną.

Agnieszka Sałacińska
- łyżwiarka (taniec figurowy), tancerka, rytmiczka, choreograf. Absolwentka Uniwesytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie. Wiele lat poświęciła łyżwiarskiej karierze zawodniczej jako solistka. Od 2011 roku współpracuje z projektem Lokal Na Poważnie - improwizuje do muzyki klasycznej na żywo, a także bierze udział w licznych nagraniach filmowych.

Marta Grzywacz - wokalistka, tancerka, rytmiczka, choreograf. Absolwentka Uniwesytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie. Śpiewa, m.in. piosenki Kabaretu Starszych Panów, tańczy, recytuje. Swoich talentów użycza licznym projektom, m.in. filmowym (w filmie "Biec w stronę TY", 2012, Hanny Brulińskiej wykonała improwizowaną partię wokalną solo do muzyki Bartosza Kowalskiego).

W Lokalu: koncert The EDVB czyli The European Double-Hundred-Million-Euro-Bass Very-Free-Jazz Band

Brzmienia zespołu odnoszą się m.in. do modernistycznej muzyki klasycznej, etnicznej i jazzowej. Pomysł wspólnego muzykowania w duchu improwizacji narodził się spontanicznie. Michał Hajduczenia i Marcin Maciejewski przygodę z muzyką zaczęli w tym samym momencie, co prawdopodobnie jest jedną z przyczyn wytworzenia się wspólnego języka muzycznego. Pod nazwą The EDVB muzycy występują od niedawna, choć powstanie zespołu poprzedziła kilkunastoletnia współpraca w ramach
innych projektów. W swoim dorobku zespół ma kilka sesji nagraniowych, występy na takich wydarzeniach, jak Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA w Toruniu (2012) roku czy Audiowizje Festiwal (2012) w Toruniu.

Michał Hajduczenia
jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Tajniki gry na kontrabasie zgłębiał u Piotra Kurzawy. Jest także absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego tejże akademii w klasie Piotra Kusiewicza. Na co dzień pracuje jako psalmista w Cerkwi Prawosławnej p.w. św. Archanioła Michała w Ciechocinku. Współpracuje także z Teatrem Baj Pomorski w Toruniu, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Teatrem Impresaryjnym Afisz. Jako wokalista i kontrabasista współtworzy szereg projektów muzycznych o szerokim spektrum gatunkowym, począwszy od muzyki cerkiewnej ("Triodion", "Ikos"), pieśni i romansu rosyjskiego ("Russkaja Dusza"), pieśni Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy poprzez polską przedwojenną muzykę filmową, poezję śpiewaną skończywszy na takich gatunkach jak jazz, blues ("Yellow Cab") a nawet rock ("Disparatess") i free jazz ("Hi Now"). Występuje także jako aktor w spektaklach kabaretowych
"Rasputin, czyli romans po rosyjsku", "W oparach starego kina" oraz "Hiszpańskie oczy". Ma na swoim koncie również własne kompozycje (m.in. "Niecałe 5 minut z życia", "Liczby pierwsze", "40 dni postu"). Pisał muzykę m.in. dla teatrów "Sfera niczyja", "Teatr Wróbli" i "Perpetuum mobile". Jest autorem i wykonawcą własnej muzyki do filmu niemego "Nosferatu - symfonia grozy" (reż. Friedrich Murnau, Niemcy 1922). Jest także autorem muzyki do filmu "Odrobina Starości" (reż. M.Gładych i K. Wieczyński, Polska 2010).

Marcin Maciejewski ur. w 1984 roku. Absolwent IV LO i Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego, a także student prywatnej mistrzowskiej klasy kontrabasu Martina Schaala (Deutsche Oper Berlin), jak również Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w SGH w Warszawie. Uczestniczył w muzycznych kursach mistrzowskich w klasach polskich i zagranicznych profesorów (m.in.: prof. Veit-Peter Schuessler, prof. Andrzej Mysiński, Martin Schaal, Bonawentura Nancka, dyrygent Michael Thomas). W latach 2001-2002 uczył się dyrygowania u prof. Zygmunta Rycherta. Reprezentował Toruń w Oxford i Swindon w 2003 roku odnosząc sukcesy kompozytorskie. Od 2003
roku Marcin koncertował jako członek orkiestr i zespołów Junges Klangforum Mitte Europa (stypendium), a także Festival Junger Kunstler Bayreuth (solo kontrabasista 2005-2007), Internazionale Junge Orchesterakademie Pleystein, European Opera Centre Liverpool (stypendium, międzynarodowa trasa koncertowa, reprezentowanie Europejskiej Stolicy Kultury Liverpool 2008). W 2007 roku znalazł się w finałach procesu rekrutacyjnego Królewskiej Orkiestry Symfonicznej w Sewilli, w grudniu 2007 w Wiedniu zdał egzamin do Gustav Mahler Jugendorchester. Marcin jest kontrabasistą oraz inspektorem regularnie koncertującej w kraju i za granicą Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Brał udział w programach radiowych i telewizyjnych,
nagraniach dla wielu rozgłośni i wytwórni płytowych w Polsce i za granicą. Od roku 2004 Marcin jest członkiem zespołu alTango, koncertującego w różnych krajach, również z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych, dla którego też aranżuje i z którym otrzymał kilka nagród (wydanie płyty 2006 rok). W 2007 roku będąc członkiem zespołu Nightclub Trio zdobył I nagrodę w kategorii zespołów podczas konkursu gitarowego w Lublinie. Od 2011 roku jest członkiem zarządu Koła Solistów i Kameralistów przy Stowarzyszeniu Polskich Artystów Muzyków. Obecnie pracuje również nad komunikacją w środowiskach artystycznych i naukowych.

wstęp wolny

zobacz też:
taniec (mov)


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności