ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

Ja Feuerbach30.09.2009 (środa)
godz. 20:00

monodram oparty na tekście sztuki Takreda Dorsta pod tym tytułem oraz na fragmencie Zbrodni i kary Dostojewskiego. Adaptacja i reżyseria oraz wykonanie - Tomasz Zaród. Jest to próba ukazania samotności i bezradności aktora, a przede wszystkim człowieka wyrzucanego poza nawias życia, zmagającego się z arogancją naszych czasów, nie mogącego i nie chcącego pogodzić się z faktem, że jako aktor jest już nikomu niepotrzebny. Tytułowy bohater, aktor w średnim wieku, z doświadczeniem i szeregiem zagranych ról, a od dłuższego czasu bezrobotny przychodzi na przesłuchanie. Reżyser jednak się spóźnia, pozostawiając artystę ze swoim asystentem. Feuerbach, chcąc nie chcąc, zmuszony jest prowadzić z nim dialog.
A właściwie monolog, bo do tej właśnie formy sprowadza się tekst Dorsta. Rolę asystenta w tym wystawieniu pełni aparat telefoniczny.
To rozwiązanie dobitnie uświadamia, że w dzisiejszym świecie jeżeli telefon nie dzwoni, aktor nie istnieje. Posłusznie czekać musi w garderobie na swoją kolej, powtarzając przygotowywane po nocy monologi.

wstęp wolny


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności