ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKAL NA POWAŻNIE
DUX IN CLUB - koncert premierowy
Neo Quartet10.06.2012 (niedziela)
godz. 20:00

Już 10 czerwca rusza nowy pomysł na muzykę klasyczną w Warszawie: Koncerty promocyjne najciekawszych płyt wydawnictwa DUX (w dorobku 46 statuetek Fryderyk) to propozycja zarówno dla melomanów jak i wszystkich amatorów luźnego, klubowego ambiente. Najlepsi wykonawcy polskiej sceny muzycznej gościć będą po raz pierwszy w Lokalu Użytkowy w ramach sceny Lokal Na Poważnie. Projekcje multimedialne, taniec współczesny i działania improwizatorskie ożywią koncerty tworząc niezwykłą atmosferę DUX IN CLUB.

Neo Quartet:
Karolina Piątkowska-Nowicka - I skrzypce
Paweł Kapica - II skrzypce
Michał Markiewicz - altówka
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela

W programie "muzyka świeża" polskich kompozytorów:
Marek Czerniewicz - Transparent na kwartet smyczkowy i taśmę
Agnieszka Stuglińska - Impresje na kwartet smyczkowy
I. Mgła na kwartet i delay
II. Labirynt na kwartet i taśmę
III. Istota na kwartet i live electronics
A. Kościów - IX kwartet smyczkowy
oraz prawykonanie specjalnej dedykacji dla DUX IN CLUB
Michal Markiewicz - Think of one

NeoQuartet - kwartet smyczkowy złożony z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki najnowszej, za swój cel stawia sobie promocję twórczości głównie młodych kompozytorów. Członkowie NeoQuartet to pasjonaci sztuki współczesnej, chętni do nowatorskich poszukiwań, otwarci na współpracę z najbardziej wymagającymi artystami. Muzycy realizują swoją wizję łączenia wielu dziedzin sztuki takich jak muzyka, wizualizacje, elektronika czy taniec skupiając się na propagowaniu sztuki współczesnej w szerokim gronie odbiorców. NeoQuartet ma w swoim repertuarze utwory m.in. Reicha, Crumba, Schnittke, Pendereckiego, posiada także w swoim dorobku artystycznym wiele prawykonań utworów kompozytorów młodego pokolenia (m.in. Stulgińska, Czerniewicz, Chang).
W 2008 roku muzycy dokonali w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie nagrania kwartetu Agnieszki Stulgińskiej. Kompozycja nagrana i wydana przez wytwórnię fonograficzną DUX została nominowana do nagrody „Fryderyk" w kategorii muzyka współczesna. Utwór ten został wydany także na płycie zrealizowanej z okazji jubileuszu 60-lecia Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W styczniu 2011 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu wydana przez wytwórnię DUX. Na krążku znalazły się utwory różnorodne stylistycznie, począwszy od eklektycznego kwartetu Lasonia, przez sonorystyczny „Floral Fairy" Hosokawy, aż po minimalistyczny Streepjes Janssena. Dwa spośród pięciu nagranych utworów to kompozycje dedykowane zespołowi (Stulgińska, Czerniewicz). Płyta NeoQuartet spotkała się z dużym uznaniem odbiorców, zespół został nominowany do nagrody "”Fryderyk" w kategorii debiut fonograficzny roku, jak również „Sztorm Roku" organizowany przez Gazetę Wyborczą, otrzymał także nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej - najbardziej prestiżowej nagrody w regionie pomorskim przyznawanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Kontakt:
Ania Karpowicz (Lokal Na Poważnie): aniak@lokaluzytkowy.org
tel.: (+48) 504 535 213, facebook: Lokal Na Poważnie
Bogusława Retkowska DUX (dział promocji): retkowska@dux.pl


wstęp 20 zł
Podczas koncertu rozlosujemy 5 płyt "Neo Quartet".
Highslide JS
NeoQuartet
Highslide JS
DUX
Highslide JS
POLMIC
Highslide JS
PTMW
Highslide JS
KSIK


zobacz też:
www.neoquartet.pl
www.dux.pl


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności