ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

Dlaczego i czym Warszawa odwraca się od Wisły czyli Rozwikłanie zagadki Skarpy Warszawskiej
Prowadzenie: Julian Łukasz15.06.2012 (piątek)
godz. 20:00

Dlaczego i czym Warszawa odwraca się od Wisły czyli Rozwikłanie zagadki Skarpy Warszawskiej

(Antropologiczno-urbanistyczna i urbanistyczno-antropologiczna, bogato ilustrowana opowieść o dziejach i teraźniejszość i jednocześnie najpiękniejszej i najbardziej zaniedbanej części Naszego Miasta oraz wstępna prezentacja propozycji mających fatalny stan obecny odmienić.)

W niedawno wydanej przez fundację CULTUS książce „Królowa Wisła" czytamy:
„...Warszawska Wisła nie jest wciąż zagospodarowana i wykorzystana. Plany, pomysły i deklaracje pojawiają się w okresach przedwyborczych, po czym giną i rozpływają się w nicość i działań, kiedy pragnienie władzy zostanie zaspokojone zdobytymi na okres trwania kadencji stanowiskami. Wewnątrz przesadnie rozbudowanej warszawskiej machiny samorządowej, przytłoczonej biurokracją, brak jest pomysłów, albo chęci, albo odwagi, a nade wszystko wiedzy w temacie oddania Wisły na powrót mieszkańcom Stolicy. Ciągle potężna aglomeracja miejska stoi tyłem do wód toczącej przez jej środek rzeki, dodajmy malowniczej, mogącej być centrum rekreacji, tłem życia kulturalnego potężnej już terytorialnie stolicy państwa wchodzącego w skład Unii Europejskiej."

Mocne słowa? I dalej:

„Czy wreszcie doczekamy sie mądrych, ciekawych i odważnych realizacji? Przestrzeni publicznej, jak nie było nad Wisłą tak nie ma. ... Póki co, nie mamy nad Wisłą czego szukać - bo odpustowe - jednorazowe imprezy, czy kilka raptem urządzonych miejsc nie rozwiązują problemu."

Słyszeliśmy to (i czytaliśmy) nieskończona ilość razy. I tyleż razy zadawaliśmy sobie pytanie DLACZEGO!? I za każdym razem pytanie to pozostawało bez odpowiedzi. Bo wyjaśnianie wszystkiego urzędniczą indolencją w rzeczy samej odpowiedzią nie jest. Tym razem tej dopowiedzi udzielamy, dosadnie i bez zbędnego mizdrzenia się.

pomysłodawca i prowadzący: Julian Łukasz

wstęp wolny
Highslide JS
Ołtarz szatana w Parku Fosa i Stoki Cytadeli
fot. Julian Łukasz
Highslide JS
Bar Pod Rurą
fot. Julian Łukasz
Highslide JS
Skarpa nad ul. Browarną
fot. Julian Łukasz
Highslide JS
Otworek tylny Uniwersytetu Warszawskiego
fot. Julian Łukaszwięcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności