ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 

LOKALNI GOŚCIE
MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE 2012
spotkania z kompozytorami
Bartosz Kowalski18.11.2012 (niedziela)
godz. 17:00 - 20:00

Serce czy rozum. Miejsca krytyczne.

Wyścigi. Po co nam konkursy kompozytorskie

Dystans. Jak lubić muzykę współczesną?


Bartosz Kowalski - ur. w 1977 r. w Warszawie. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Studiował kompozycję u Sławomira Czarneckiego i Mariana Borkowskiego. Laureat 20 krajowych i międzynarodowych konkursów kompozytorskich. Autor blisko 100 wykonywanych w kraju i zagranicą kompozycji symfonicznych, chóralnych i kameralnych. Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. W swoim dorobku ma też szereg aranżacji i instrumentacji utworów klasycznych i rozrywkowych. Bierze udział w licznych koncertach, performance’ach i instalacjach, m.in. z grupą „Sonofrenia”


Muzyka współczesna nie gryzie - Po raz drugi zapraszamy na spotkania z wybitnymi kompozytorami, którzy podzielą się swoimi fascynacjami, swoim widzeniem świata i miejsca, jakie w tym świecie zajmuje ich muzyka.

W roku 2012 od września do grudnia odbędzie się 6 spotkań, w których wezmą udział: Rafał Augustyn, Sławomir Czarnecki, Hanna Kulenty, Alicja Gronau, Bartosz Kowalski i Grażyna Pstrokońska-Nawratil.

Goście cyklu należą do różnych generacji twórców. Każdy z nich ma swój oryginalny i bardzo indywidualny styl i prezentuje inne oblicze muzyki współczesnej. Będzie więc okazja do rozmowy z miłośnikami historii, literatury, tańca, podróży, technologii, z hobbystami i pedagogami.

Muzyka, tak jak wszelka sztuka, nie powstaje na bezludnej wyspie, a przyjrzenie się światu oczami kompozytora może być równie inspirujące jak kontakt z samym dziełem muzycznym. Pomoże znaleźć odpowiedzi na pytania: „skąd”, „po co” i „dlaczego”: skąd muzyka się bierze, po co jest pisana, dlaczego brzmi właśnie tak a nie inaczej.

Czy współczesna muzyka to nadal muzyka klasyczna? Czy zawsze poważna? Awangardowa, niezrozumiała, trudna? Doskonała? Jak będzie słuchana za lat 10, 20 czy 50?

Wszystkie spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, dalekie od formy akademickich wykładów, bogato ilustrowane muzyką, fotografiami i wideo, będą odbywać się w niedzielne popołudnia od 30 września do 2 grudnia 2012 r. o godz. 17:00 w Lokalu Użytkowym.

Moderator spotkań - Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Współpraca: Lokal Użytkowy, Art Deco Group, Emes
Patroni medialni: Program Drugi Polskiego Radia, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, Projektor Kulturalny

wstęp wolny
Highslide JS
MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE 2012więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności