ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
Wojtek Więckowski01.12.2012 (sobota)
godz. 20:00

Instrumentalny, autorski materiał z pogranicza muzyki minimalistycznej, improwizowanej i ambientu z lekką nutką bluesa i jazzu spod znaku Billa Frisella. Elektryczna gitara barytonowa, looper, urządzenia modulujące dźwięk i technika slide. Przy użyciu tych środków, artysta zaprasza na podróż po krainie refleksji, wrażliwości na dźwięk i otwartej formy.

Koncert poprzedzi prezentacja impresji muzyczno-filmowej pod tytułem "Sous Le Vent De Paris". Jest to pierwszy odcinek cyklu, który powstaje na podstawie inspiracji wyjątkowymi miastami. Ich energią, specyfiką i powietrzem uchwyconymi w kadrze i w dźwiękach. Muzyce, podczas koncertu towarzyszyć będą wizualizacje powstałe na podstawie prac malarskich wykonanych autorską techniką. To melanż ekspresjonizmu abstrakcyjnego, action paintingu i monotypii. Proces komponowania muzyki jak i pracy nad obrazem, koresponduje ze sobą na płaszczyźnie metodologii tworzenia.

Wojtek Więckowski, to urodzony w Poznaniu gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, malarz i twórca filmów. Przez lata z powodzeniem koncertował zeswoim zespołem bluesrockowym firmowanym własnym nazwiskiem. Od 2009 roku jednak, w wyniku inspiracji jazzem, muzyką improwizowaną, minimalistyczną nowojorską awangardą lat 50-tych i ambientem zwrócił się ku instrumentalnej, solowej formie. Nagrał cztery płyty z czego jedną z nich w 2007 roku wydała wytwórnia MyMusic/Universal. Koncertował w USA , Niemczech i Francji (w teatrze L`esperluette podczas jednego z najważniejszych światowych festiwali teatralnych - Avignon OFF).
Highslide JS
Wojtek Więckowski


zobacz też:
myspace.com/wojtekwieckowski


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności