ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE RYTMY
Kopietz & Szemraj DUO
koncert muzyki latynoamerykańskiej18.04.2013 (czwartek)
godz. 19:30

Piotr Kopietz – bandoneon, akordina
Mateusz Szemraj – gitara

W programie koncertu: Tango Nuevo i Tango Jazz (A. Piazzolla, T. Gubitsch) oraz kompozycje m.in.: C. Nelegattiego, C. Machado, L. Bonfa.

Piotr Kopietz i Mateusz Szemraj to duet prezentujący własny, estetyczny i niepowtarzalny styl muzyczny. Specyfika instrumentów na których koncertują oraz chęć pokazania muzyki w jak najbardziej kontrastowych barwach sprawiają, iż szczególnie bliska jest im kultura latynoamerykańska z całą swą żywiołowością i spontanicznością, a jednocześnie z przejmującym smutkiem i melancholią. Ten niezwykle barwny obraz muzyki Ameryki Południowej w pełni oddają brzmienia argentyńskiego bandoneonu oraz francuskiej akordiny w połączeniu z dźwiękami gitary. Duet wykonuje kompozycje zarówno uznanych klasyków muzyki argentyńskiej i brazylijskiej, jak również utwory młodych twórców łączących w swoich kompozycjach tradycję z nowoczesnym językiem muzycznym. W programie koncertu: Tango Nuevo i Tango Jazz (A. Piazzolla, T. Gubitsch) oraz kompozycje m.in.: C. Nelegattiego, C. Machado, L. Bonfa.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz stypendysta Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim - bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.

Mateusz Szemraj – muzyk - gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych - są to gitary; klasyczna, akustyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne, oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy kilka grup i projektów muzycznych w tym Mosaic (z którym koncertował m.in. na festiwalach Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur) oraz Hanimal (koncerty m.in. na Męskim Graniu, Off Festival, festiwalu Włóczykij). Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz stypendystą Ministra Kultury RP. Wykonuje muzykę filmową i teatralną.


wstęp 10 zł
Highslide JS
Piotr Kopietz i Mateusz Szemraj


zobacz też:
www.piotrkopietz.art.pl
www.sentido.art.pl


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności