ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

LOKALNE KSIĄŻKOBRANIE
po raz pierwszy28.03.2010 (niedziela)
godz. 12:00

zapraszamy na spotkanie z literaturą – książkobranie pierwsze, które rozpocznie cykl zdarzeń (odtąd kontynuowanych w co drugą niedzielę , następne już 11 kwietnia) przypominających o przyjemności obcowania z literaturą.
Będziemy sięgali na różne półki i czytali różne gatunkowo książki.
Różne, ale zawsze dobre.
28 marca w Lokalu Użytkowym będzie można kupować, po niższej cenie, egzemplarze czytanej książki i kilka innych tytułów wydawnictwa, które ją firmuje. Będziemy także losować książkowe nagrody i zaproszenia do teatru.
Książkobranie zaczniemy od wznowionej przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka (w cyklu „Literatura na ekranie”) książki Kazimierza Brandysa „Matka królów” (zawiera ono tytułowe opowiadanie i drugie – „Jak być kochaną”). Obydwa teksty były kanwą scenariuszową znakomitych filmów.
„jak być kochaną” w 1962 r. zekranizował Wojciech J. Has (nagroda za scenariusz i rolę Barbary Krafftówny na festiwalu w Fan Francisco). „Matkę królów” nakręcił Janusz Zaorski w roku 1982, a film zdobył aż 15 nagród (m.in. Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie). Niezapomnianą rolę stworzyła w nim Magda T. Wójcik; obok której wystąpili m.in. Zbigniew Zapasiewicz, Bogusław Linda, Adam Ferency.

Fragmenty opowiadania „Matka królów” będzie czytała właśnie Magda T. Wójcik. „Jak być kochaną” zinterpretuje debiutująca Agnieszka Senderowska.
Aktorkom towarzyszyć będzie grana na żywo muzyka.

Autorka projektu – Renata Dymna

wstęp wolny

zobacz też:
o książce na stronie wydawnictwa
biografia artystyczna Magdy Teresy Wójcik
"Matka Królów" w reżyserii Janusza Zaorskiego


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności