ludzie i miejsce

co się dzieje?

projekty

polecamy

kontakt

localnews

dołącz do nas na facebooku


więcej 
Warning: Illegal string offset 'wday' in /teksty/imprezy.php on line 33

Skąd się bierze taka wiara?
(monodram)23.04.2010 (piątek)
godz. 19:00 - 20:00

Spektakl Aleksandry Mackiewicz „Skąd się bierze taka wiara?” to trzeci monodram w wykonaniu siedemnastoletniej aktorki. Ola od 5 lat jest członkiem „Teatru Efemerycznego”, od trzeciego roku życia uczestniczyła w przedstawieniach teatralnych i prezentacjach scenicznych. Laureatka trzeciego miejsca w „Ogólnopolskim Konkursie o Złotą Podkowę Pegaza” za monodram „Miłość i inne Demony” wg G. Marqueza w 2007 roku przyznaną przez jury pod kierownictwem Jana Peszka oraz I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii monodramu w Suwałkach w 2010 r. za ostatni monodram.

Przedstawienie „Skąd się bierze taka wiara?” to adaptacja powieści kanadyjskiej pisarki Barbary Gowdy „Romantyczna”. Spektakl dotyka problemów dziewczyny porzuconej w dzieciństwie przez matkę, opowiada o jej dążeniu do akceptacji za wszelką cenę, o poszukiwaniu miłości i konsekwencjach nieopatrznych decyzji podjętych pod wpływem emocji. Poruszająca opowieść bardzo przekonywująco i ekspresywnie zagrana przez młodą, ale już doświadczoną aktorkę.

Ola od 14 lat pracuje w teatrze pod kierownictwem swojej mamy Jolanty Hinc-Mackiewicz- autorki adaptacji i reżyserii. Jolanta Hinc-Mackiewicz jest uczennicą i wychowanką Teatru Adekwatnego, która od 1982 r. przez 8 lat terminowała na jego deskach.

Swoją metodę pracy z aktorem akcentującej prawdziwość sceniczną, silną ekspresję i wyrazisty bezpośredni kontakt z widzem wywodzi głównie z doświadczeń w Adekwatnym, identyfikując się ze stylem gry p. Magdy Teresy Wójcik, współzałożycielki Adekwatnego. Na język Teatru Efemerycznego prowadzonego przez Jolantę Hinc-Mackiewicz od 19 lat w Suwałkach wpłynęły też związki z teatrem alternatywnym i stworzony przez nią i prowadzony przez 7 lat międzynarodowy festiwal Suwalskie Eksploracje Teatralne SET, prezentujący wiele znakomitych zespołów alternatywnych z kraju i zagranicy. Wśród wychowanków Teatru Efemerycznego i projektów edukacyjno-teatralnych autorstwa reżyserki jest kilku aktorów, w tym także scen warszawskich (Agnieszka Judycka we Współczesnym, Damian Łukawski w Powszechnym), reżyser Czarek Iber, poznański fotografik Radosław Spassówka i lokalni animatorzy kultury kontynuujący ideę festiwalu w Suwałkach.
Highslide JS
Skąd się bierze taka wiara? - monodram (2010-04-23)
fot. MNM
Highslide JS
Skąd się bierze taka wiara? - monodram (2010-04-23)
fot. MNM
Highslide JS
Skąd się bierze taka wiara? - monodram (2010-04-23)
fot. MNM


zobacz też:
informacja na facebooku


więcej na temat projektu


◄◄ pozostałe
Lokal Użytkowy Brzozowa 27/29 Warszawa
dziś, jutro, wkrótce...
archiwum  aktualności